Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Ознака: LEPAK

Се прикажуваат сите 2 резултати

  • Лепак на база на цемент за брзо лепење дизајниран за поврзување на големи елементи од живи или керамички карпи. Не содржи токсични соединенија, што го прави совршено безбеден за рибите и безрбетниците. Начин на употреба: измешајте мала количина лепак со вода додека конзистентноста не стане хомогена. Веднаш почнете да ги лепите елементите. Стоун Фикс се …

    aquaforest stone fix1200mlRead More

    Додај во кошница
  • AF Poly Glue е полимерно гранулиран лепак наменет за морски аквариуми. Добро функционира и во слатководни аквариуми како лепило за прицврстување на мали елементи. Во аквариум со солена вода, AF Poly Glue е од суштинско значење за прицврстување на корални фрагменти на карпи или приклучоци. Со негова помош брзо и трајно ќе ги поставите коралите …

    aquaforest poly glue 250Read More

    Додај во кошница