Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop
Купи!

Chihiros A 361 LED

Original price was: 3.250,00 ден.Current price is: 2.400,00 ден.

Купи!

Овие LED светилки од серијата А Chihiros се изработени од LED диоди со висока светлина. LED светилките Chihiros се професионално дизајнирани за одгледување на растенија во аквариум. Тие се заеднички развиени од специјалист Chihiros и јапонски ЛЕР, што е бело светло со целосен спектар со повеќе од 88% „HCRI“.

Карактеристики:
– Сосема нов и висок квалитет.
– ЛЕД-прекривка изработена од легура на алуминиум и завршена со површинска обработка на анодизирање, ефикасно го намалува проблемот со генерирање на топлина кај ЛЕД-ламби со висока светлина и спречува појава на ‘рѓа.

Пакет вклучува :
1 x единица за осветлување (алуминиум)
2 x Листови за поддршка (вклучени се и некои завртки)
1 x Код за напојување
1 x iredичен прилагодлив прекинувач
1 x Шрафцигер
1 x приклучок за САД / Велика Британија / ЕУ / AU (според вашиот избор)

Спецификација:

Нерѓосувачки држач: 22x11cm.
Држач: резервоар со дебелина од 11мм, максимум 11мм.
Влез на напојување: AC100 – 240V, 50-60Hz
Листови за застанување: Ш60 х Д5 х Н50мм
Температура на бојата: Околу 8,000K

Тип на ЛЕР: 5730

Приклучок: приклучок за САД

Димензија на ламбата Прозрачна потрошувачка на енергија
LED

квантитет

Резервоар

големина

A201 W190 x D60 x H10mm 1800LM 12W 36 за резервоар од 20 см
A251 W240 x D60 x H10mm 2350LM 15W 45 за резервоар од 25 см
A301 W290 x D60 x H10mm 2800LM 18W 54 за резервоар од 30 см
A311 W300 x D60 x H10mm 2800LM 18W 54 за резервоар од 31 см
A351 W340 x D60 x H10mm 3450LM 21W 63 за резервоар од 35 см
A361 W350 x D60 x H10mm 3450LM 21W 63 за резервоар од 36 см
A401 W390 x D60 x H10mm 3850LM 24W 72 за резервоар од 40 см
A451 W440 x D60 x H10mm 4350LM 27W 81 за резервоар од 45 см
A501 W490 x D60 x H10mm 4800LM 33W 99 за резервоар од 50 см
A601 W590 x D60 x H10mm 5800LM 39W 117 за резервоар од 60 см
LED светилка Chihiros A 501
79,99 американски долари редовна цена 67,99 американски долари продажна цена
Квантитет
1

Додади го во кошничка

ИНФО ПРОИЗВОД
Јас сум детал за производот. Јас сум одлично место да додадам повеќе информации за вашиот производ, како што се димензии, материјал, упатства за нега и чистење. Ова е исто така одличен простор да се напише што го прави овој производ посебен и како вашите клиенти можат да имаат корист од оваа ставка.