Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop
Купи!

Chihiros B60 60-80 cm LED светло со регулатор (37W, 2214 lm)

Original price was: 6.500,00 ден.Current price is: 4.999,00 ден.

Купи!

Ви ги претставуваме LED светилките од Chihiros B серијата – совршено решение за осветлување за вашиот аквариум! Дизајнирани со напредна технологија и врвна изработка, овие светла нудат исклучителни перформанси и ја подобруваат убавината на вашата водена средина.

LED светлата од серијата Chihiros B се карактеризираат со елегантен и модерен дизајн кој без напор се вклопува со секое поставување на аквариум. Изработени од висококвалитетни материјали, овие светла обезбедуваат издржливост и долговечност, обезбедувајќи ви сигурно и ефикасно осветлување во годините што доаѓаат.

Една од истакнатите карактеристики на светлата од серијата Б е нивната флексибилност. Со прилагодливи загради, можете лесно да ги приспособите висината и аголот на светлата за да постигнете оптимално осветлување за вашите растенија и риби. Без разлика дали имате засаден или незасаден аквариум, светлата од серијата Б обезбедуваат совршена рамнотежа на светлината за да го поддржат здравиот раст на растенијата и да ги покажат живописните бои на вашиот воден живот.

Овие светла користат комбинација од бели и RGB 3-во-1 LED диоди, кои произведуваат целосен прозрачен флукс кој прекрасно го осветлува вашиот аквариум. Спектарот е внимателно оптимизиран за да обезбеди доволно светлина за фотосинтеза, промовирајќи здрав раст на вашите растенија и подобрување на природните бои на вашите риби.

Енергетската ефикасност е клучен аспект на светлата од серијата Chihiros B. Со мала потрошувачка на енергија, овие светилки не само што се еколошки, туку и помагаат да се заштеди на трошоците за електрична енергија. Можете да уживате во неверојатни светлосни ефекти без да се грижите за вашата сметка за енергија.

Инсталирањето и работењето на светилките од серијата Chihiros B се неверојатно прифатливи за корисниците. Светлата доаѓаат со прилагодливи држачи кои безбедно ја монтираат светилката на вашиот резервоар, а контролите се интуитивни и лесни за разбирање. Без разлика дали сте почетник или искусен хобист, овие светла нудат практичност и разноврсност.

Изберете ги LED светлата од серијата Chihiros B за да го трансформирате вашиот аквариум во волшебен подводен свет. Искусете го совршениот спој на функционалност, естетика и енергетска ефикасност. Осветлете го вашиот воден рај со светилките од серијата Chihiros B и гледајте го вашиот аквариум како оживува со живописни бои и бујно растење на растенијата