Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Chihiros WRGB II SLIM 30 cm LED light (30-45 cm, 23 W, 1200 lm)

8.499,00 ден

Совршен избор за високотехнолошки аквариуми, дури и со најсложените растенија. Со помош на вградениот Bluetooth контролер и апликацијата My Chihiros можете да ја промените бојата и осветленоста на светлината по ваш вкус за да можете лесно да постигнете совршен изглед за ваш вкус. Можете дури и да го поставите изгрејсонцето и зајдисонцето со неколку кликања во апликацијата, што не само што е кул, туку и подобро за вашата риба отколку ненадејно вклучување или исклучување на светлото.

Стандардно, светлото може да го контролирате само преку Bluetooth, ако сакате да го користите и преку Wi-Fi, препорачуваме да го купите Wifi Hub.

Спецификации:

Големина на резервоарот: 30-45 cm ширина
Дебелина на стакло: макс. 10 мм
Големина на светлина: 284*128*15 мм
Потрошувачка на енергија: 23W
Количина на LED: 20 парчиња
Светлосен флукс: 1200 lm
LED бои: RGB 3 IN 1
Водоотпорно ниво: IP 43
Потребна е апликација!