Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

PREMIL СПЕЦИЈАЛ ХРАНА ЗА КУЧИЊА 15 КГ

2.400,00 ден

ОПИС НА ХРАНАТА
Комплетна храна за пребирливи и возрасни кучиња од сите раси и големини. Содржи лесно сварливо месо – јагнешко, мисирка и туна. Добро избалансираните масти обезбедуваат висок процент на енергија препорачана за нормално и умерено активни кучиња. Специјалниот е особено погоден за кучиња алергични на глутен. Не содржи зрна кои содржат глутен, додека изобилува со ориз, кој заедно со јагнешкото, мисиркиното и туната овозможува лесно варење. Има одличен вкус, лесно е прифатлив, па затоа се препорачува за сите пребирливи возрасни кучиња. Богат е со многу макро и микро елементи кои влијаат на затемнувањето на непцата кај конкурентните кучиња. Природните манин-олигосахариди (MOS) во комбинација со фрукто-олигосахариди (FOS) овозможуваат големо искористување на сите хранливи елементи.

Состав: дехидрирано јагнешко и туна 31%, ориз 31%, протеини од компир, пилешки масти, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 6%, тестенини од репа, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, сушено јаболко, инулин (екстракт од цикорија), MOS (екстракт од квасец) и лецитин.

 • Proteini
  • 26%
 • Pantonenska kiselina
  • 15 mg
 • Masti
  • 16%
 • Niacin
  • 25 mg
 • Sirova vlakna
  • 2,7%
 • Vitamin C
  • 60 mg
 • Pepeo
  • 6,7%
 • Folna kiselina
  • 0,4 mg
 • Kalcijum
  • 1,3%
 • Holin hlorid
  • 970 mg
 • Fosfor
  • 0,95%
 • Gvožđe
  • 81 mg
 • Natrijum
  • 0,3%
 • Mangan
  • 29,5 mg
 • Vitamin A
  • 16000 IU
 • Bakar
  • 15,7 mg
 • Vitamin D3
  • 1600 IU
 • Cink
  • 142 mg
 • Vitamin E
  • 210 mg
 • Jod
  • 1,42 mg
 • Vitamin B1
  • 5,2 mg
 • Selen
  • 0,28 mg
 • Vitamin B2
  • 6,5 mg
 • Magnezijum
  • 0,1 mg
 • Vitamin B6
  • 4,8 mg
 • Vitamin B12
  • 72 mg
 • Metabolička energija
  • 15,45 MJ/kg, 3691 kcal/kg
 • Biotin H2
  • 160 mg