Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

PREMIL ATLANTIC ХРАНА ЗА КУЧИЊА 15 KG

2.999,00 ден

ОПИС НА ХРАНАТА
Комплетна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за кучиња чувствителни и склони на алергија. Богати со неопходни макро и микро елементи и житарки кои не содржат глутен. Наменет за сите категории и големини на кучиња, а поради присуството на туна и ориз, особено е добар за кучиња кои имаат проблеми со алергии и варење. Урамнотежениот сооднос на фрукто-олигосахариди и манан-олигосахариди со природен извор на витамини од групата Б овозможува одличен квалитет на облогата и максимална употреба на храната со минимално оптоварување на внатрешните органи. Доволно висока и добро избалансирана енергетска порција во комбинација со компири, омега 6 и омега 3 масни киселини, особено DHA, помага во решавање на проблемите со дебелината, алергиите и стресот.

Состав: дехидрирана туна 27%, ориз 27%, овес, ладно цедено растителни масла, пилешки масти, рибино масло, ленено семе 4%, тестенини од репка, компири, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, сушено јаболко, инулин (екстракт од цикорија), MOS (екстракт од квасец) и лецитин.