Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

„NP Superior Care White Dogs Grain Free White Fish Junior“ 1кг рефус

490,00 ден

NATURE’S PROTECTION SUPERIOR CARE WHITE DOGS GRAIN FREE WHITE FISH JUNIOR

Комплетна храна за домашни миленици без житарки за одгледување кучиња од мали раси со бело крзно
(телесна тежина кај возрасни 1-10 кг)
Од 3 до 12 месеци

 Состав: бела риба 42% (исушена и ситно мелена), сушена пулпа од компир, сладок компир, грашок, маст од живина, брашно од крил (мин. 4%), пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе, фруктоолигосахариди (ФОС), екстракт од јука, зелен чај, сушен невен (извор на лутеин).

 Адитиви / 1 кг: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 , 1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, екстракти од токоферол од растителни масла (1б306 (i)).

* Истовремена употреба со витамин Д2 не е дозволена.

 Аналитички состојки: суров протеин – 26%, сурово влакно – 3,5%, сурова маст – 15%, суров пепел – 9%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,6%, натриум – 0,4%, омега-3 масни киселини – 0,68%, омега-6 масни киселини – 2,81%.

Упатства за хранење: храната послужете ја сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Да се чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува + 25⁰С