Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

PREMIL JUNIOR ХРАНА ЗА КУЧИЊА 15 КГ

2.400,00 ден

Комплетна храна за кученца од големи раси и големини како и за сите млади кучиња. Богата со потребните макро и микро елементи. Добро избалансиран состав на аминокиселини со висококвалитетни масни киселини и природни фрукто-олигосахариди и манан-олигосахариди овозможува одлично искористување и сварливост на храната. Помага во растот и правилното формирање на коските. Природниот сооднос на омега 6 и омега 3 масните киселини, особено DHA, го намалува стресот кај младите кучиња.

Состав: дехидрирано пилешко, мисирка и туна 31%, ориз 20%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 4%, тестенини од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, инулин (екстракт од цикорија), MOS ( екстракт од квасец) и лецитин.

 • Proteini
  • 27%
 • Pantonenska kiselina
  • 15 mg
 • Masti
  • 17%
 • Niacin
  • 25 mg
 • Sirova vlakna
  • 2,3%
 • Vitamin C
  • 60 mg
 • Pepeo
  • 6,5%
 • Folna kiselina
  • 0,4 mg
 • Kalcijum
  • 1,3%
 • Holin hlorid
  • 970 mg
 • Fosfor
  • 0,9%
 • Gvožđe
  • 91 mg
 • Natrijum
  • 0,3%
 • Mangan
  • 33,2 mg
 • Vitamin A
  • 18000 IU
 • Bakar
  • 16 mg
 • Vitamin D3
  • 1800 IU
 • Cink
  • 160 mg
 • Vitamin E
  • 240 mg
 • Jod
  • 1,6 mg
 • Vitamin B1
  • 5,2 mg
 • Selen
  • 0,32 mg
 • Vitamin B2
  • 6,5 mg
 • Magnezijum
  • 0,1 mg
 • Vitamin B6
  • 4,8 mg
 • Vitamin B12
  • 72 mg
 • Metabolička energija
  • 15,75 MJ/kg, 3762 kcal/kg
 • Biotin H2
  • 160 mg