Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

PREMIL MINI I PAPI ХРАНА ЗА КУЧИЊА 15 КГ

2.400,00 ден

Комплетна храна за кученца и млади кучиња од мали и средни раси и големини, за кученца од големи раси со заостанат раст како и за активни возрасни кучиња од мали раси и големини. Богат со неопходни макро и микро елементи како и високо и лесно сварливи протеини добиени од најквалитетно месо. Природните извори на омега 6 и омега 3 масни киселини, особено EPA и DHA, како и витамините од Б групата овозможуваат правилен раст на кучињата и исклучителен сјај и вискозност на палтото и подвлакното. Кај белите кучиња не ја менува бојата на палтото.

Состав: дехидрирана мисирка, пајче и туна 35%, ориз 20%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од репа, пивски квасец, хидролизиран црн дроб, сушено јаболко, инулин (екстракт од цикорија) , MOS (екстракт од квасец) и лецитин.

 • Proteini
  • 28%
 • Pantonenska kiselina
  • 15 mg
 • Masti
  • 18%
 • Niacin
  • 25 mg
 • Sirova vlakna
  • 2,5%
 • Vitamin C
  • 60 mg
 • Pepeo
  • 6,3%
 • Folna kiselina
  • 0,4 mg
 • Kalcijum
  • 1,2%
 • Holin hlorid
  • 970 mg
 • Fosfor
  • 0,9%
 • Gvožđe
  • 91 mg
 • Natrijum
  • 0,3%
 • Mangan
  • 33,2 mg
 • Vitamin A
  • 18000 IU
 • Bakar
  • 16 mg
 • Vitamin D3
  • 1800 IU
 • Cink
  • 160 mg
 • Vitamin E
  • 240 mg
 • Jod
  • 1,6 mg
 • Vitamin B1
  • 5,2 mg
 • Selen
  • 0,32 mg
 • Vitamin B2
  • 6,5 mg
 • Magnezijum
  • 0,11 mg
 • Vitamin B6
  • 4,8 mg
 • Vitamin B12
  • 72 mg
 • Metabolička energija
  • 15,96 MJ/kg, 3812 kcal/kg
 • Biotin H2
  • 160 mg