Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Premil super sport 15 kg

2.400,00 ден

ОПИС НА ХРАНАТА
Комплетна храна за возрасни хиперактивни и работни кучиња од сите раси и големини Високо-енергетска храна богата со есенцијални масни киселини и високо сварливи протеини добиени од најквалитетно месо. Високиот процент на енергија со добро избалансирани масни киселини овозможува лесно закрепнување на организмот и од најтешките напори во спортот и работните кучиња. Храната богата со макро и микро елементи со омега 6 и омега 3 масни киселини ги одржува темните непца и дава исклучително сјаен и добро пигментиран слој кај кучињата кои се натпреваруваат. Покрај за сервисни и работни кучиња, наменет е и за кучиња со послаба кондиција.

Состав: дехидрирано пилешко и туна 30%, ориз 18%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од репа, пивски квасец, хидролизиран црн дроб, инулин (екстракт од цикорија), MOS (екстракт од квасец ) и лецитин.

 • Proteini
  • 25%
 • Pantonenska kiselina
  • 15 mg
 • Masti
  • 20%
 • Niacin
  • 25 mg
 • Sirova vlakna
  • 2,4%
 • Vitamin C
  • 60 mg
 • Pepeo
  • 6,5%
 • Folna kiselina
  • 0,4 mg
 • Kalcijum
  • 1,2%
 • Holin hlorid
  • 920 mg
 • Fosfor
  • 1%
 • Gvožđe
  • 81 mg
 • Natrijum
  • 0,3%
 • Mangan
  • 29,5 mg
 • Vitamin A
  • 16000 IU
 • Bakar
  • 15,7 mg
 • Vitamin D3
  • 1600 IU
 • Cink
  • 142 mg
 • Vitamin E
  • 210 mg
 • Jod
  • 142 mg
 • Vitamin B1
  • 5,2 mg
 • Selen
  • 0,28 mg
 • Vitamin B2
  • 6,5 mg
 • Magnezijum
  • 0,1 mg
 • Vitamin B6
  • 4,8 mg
 • Vitamin B12
  • 72 mg
 • Metabolička energija
  • 16,36 MJ/kg, 3909 kcal/kg
 • Biotin H2
  • 160 mg